Covid-19 Corona Virüsü Önlemlerimiz

Sürücü kurslarında yüz yüze eğitim başladı mı?
21 Ocak 2021
Hangi sürücü belgesi ile hangi araçları kullanabiliriz?
25 Ocak 2021

Dünya çapında hızla yayılan Yeni Koronavirüs (COVID-19) hakkında T.C. Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından bilgilendirme ve uyarıları yakından takip etmekteyiz.

Küresel risk ortamından kaynaklanan belirsizliğin kursiyerlerimizin yaşamında yaratmış olduğu zorunlu kısıtlamalar nedeniyle çok üzgünüz. İnsanlık olarak zorlu bir dönemden geçmekteyiz. Bu süreci hem kurum hem de kişisel olarak alacağımız sıkı önlemlerin yanı sıra, serinkanlılığımızı koruyarak, birbirimize ve çevremize vereceğimiz destek ile en az sorunla atlatabileceğimize inanıyoruz.

Bu konuda kurum olarak aldığımız tedbirler:

Kursumuzun girişlerinde ve içerisinde uygun noktalara el dezenfektanları yerleştirilmiştir. Düzenli kontrolleri yapılarak sürekli dolu olmaları sağlanmaktadır. Kursumuzda sosyal mesafe kuralları olarak kayıt kabul ofisine en fazla iki kişi alınmaktadır.
Tüm sınıf mevcutları ve oturma planları T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın zorunlu tuttuğu standartlara uygun olarak düzenlenmiştir. Her gün sonunda tüm sınıfların ve ortak alanların temizlik, dezenfeksiyon ve havalandırma işlemleri yapılmaktadır. Sınıflar gün içerisinde sık sık havalandırılmaktadır.
Maske Kullanımı: Kurum içerisindeki ortak alanlarda ve beraber çalışma ortamlarında tüm kursiyerlerin ve çalışanlarımızın ağız ve burun bölgesini kapatacak şekilde maske takmaları zorunludur. Ofisler sık sık havalandırılmaktadır.
Tüm çalışanların kişisel eşya ve ekipmanlarının (telefon, bilgisayar vb.) dezenfeksiyonunu kendilerinin günlük olarak yapılması hakkında uyarılar yapılmıştır. Tüm idari ofislere gün içinde gerekli dezenfeksiyonun ofis elemanları tarafından yapılabilmesi için yüzey dezenfektanı teslim edilmiş, ve bitmesi durumunda yenilenecektir. Kursumuzda sadece ambalajlı içecek su verilmektedir.
Dezenfektanlarla tüm kapı kolları, sık dokunulan ortak alanların 3 saatte bir dezenfeksiyonu yapılmaktadır Eğitim araçlarımız her gün dezenfekte edilmekte olup, araç içerisinde gerekli dezenfekte malzemeleri (kolonya, eldiven, maske) mevcuttur.
Direksiyon dersleri esnasında araç içerisinde bulunan kursiyer ve eğitim personelinin maske takması mecburidir. Direksiyon dersleri esnasında araçlarımızın camları açılarak havalandırılmaktadır